Bezpłatna wycena montażu pompy ciepła

Dotacje CZYSTE POWIETRZE

Podjęcie decyzji o zmianie bądź modernizacji systemu grzewczego w mieszkaniu powinno być każdorazowo przemyślane. Obojętnie na jakie rozwiązanie chcemy się zdecydować, powinniśmy najpierw zaczerpnąć wiedzy z odpowiedniego źródła. W każdym przypadku należy wziąć zatem pod uwagę wszystkie za i przeciw. Co więc warto wiedzieć decydując się na inwestycję w pompy ciepła?

Koszt utrzymania oraz instalacji pompy ciepła

Zacząć należy od spraw najbardziej oczywistych, a zarazem najważniejszych. Koszty utrzymania oraz instalacji systemu grzewczego ściśle uzależnione są od wybranego modelu. Na początek musimy wiedzieć, jaką powierzchnię chcemy ogrzewać. Urządzenia sprawdzają się bowiem zarówno do podgrzewania wody czy utrzymywania odpowiedniej temperatury wewnątrz budynków jednorodzinnych, jak i do zabudowy miejskiej czy biurowej. Warto więc na wstępie wiedzieć, jaki cel chcemy osiągnąć oraz na jaki efekt liczymy. Pompy ciepła są z reguły urządzeniami stosunkowo tanimi. Nowoczesna manufaktura oraz wykorzystywanie innowacyjnych technologii sprawia, że produkty są praktycznie bezawaryjne. Co za tym idzie, koszt ich eksploatacji jest stosunkowo niewielki. Instalacja samego urządzenia jest prosta, a jego działanie jest kompleksowe. W zależności od naszych potrzeb, pompy ciepła mogą przechodzić w letni tryb pracy. Wówczas, ich zadania są z goła odmienne aniżeli w miesiącach zimowych. Urządzenia mogą służyć bowiem jako elementy chłodzące.

Z jakich źródeł korzystają pompy ciepła?

stnieje kilka różnych typów urządzeń grzewczych. Każdy z nich charakteryzuje się tym, że pobiera energię z innego źródła. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy urządzenia gruntowe, powietrze-woda oraz woda-woda. Każde z rozwiązań łączy jednak wspólny mianownik, jakim jest ekologia. Dostępne urządzenia pobierają energię ze środowiska naturalnego, co bezpośrednio przekłada się na zredukowaną emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Mowa jest więc o odnawialnych źródłach energii, które dają gwarancję dożywotniego korzystania.

Pompy ciepła to rozwiązania niespotykanie uniwersalne. Dzięki nim, możemy dysponować ogrzewaniem:

• podłogowym,
• grzejnikowym
• sufitowym (nadmuchowym),
• wodnym (basenowym).

W zależności od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, ogrzewanie infrastruktury przyjmować może więc różne formy.

Istotny jest również sposób działania urządzeń. Na początek warto wiedzieć, że urządzenia mogą być zupełnie bezobsługowe. Oznacza to, że mogą pracować bez żadnej ingerencji człowieka. Rzecz jasna, wymagane są regularne kontrole oraz prace serwisowe, które będą potwierdzać niezawodność produktów. Działanie urządzeń opiera się przede wszystkim na zachodzących wewnątrz reakcjach fizycznych. Co powinniśmy wiedzieć jako klienci? Opisując pracę pompy ciepła możemy powiedzieć, że jest to proces, którego zadaniem jest pobranie oraz konwersja powietrza chłodnego w jego nagrzany odpowiednik, który jest kolejno transportowany w wyznaczone przez człowieka obszary.