Wentylacja mechaniczna – Rekuperacja

Jak działa rekuperacja?

Ważnym aspektem jest kontrola i utrzymanie dobrej jakości świeżego powietrza w domu.

Istnieją proste sposoby wentylacji jak wentylatory, kominy opierające się na ciągu lub zwykłe otworzenie okna. Jednak nie są one skuteczne czy energooszczędne i są zależne od warunków zewnętrznych. Powietrze w domu może być za gorące, za zimne czy zbyt wilgotne. Nie jesteś w stanie zapewnić odpowiedniej czystości powietrza stosując powyższe metody, co jest bardzo ważne dla np. alergików. Na całe szczęście istnieje wentylacja mechaniczna, inaczej rekuperacja.

Rozwiązaniem jest rekuperacja.

Rekuperacja pozwala na pozbywanie się starego, zanieczyszczonego powietrza, a w zamian za czyste, świeże powietrze z zewnątrz. Oznacza to zdrowie środowisko dla całej rodziny, oraz mniejsze opłaty za klimatyzację latem, a zimą za ogrzewanie.

Wentylacja mechaniczna pozwala na wymianę energii cieplnej i wilgotności między powietrzem przychodzącym z zewnątrz z tym, które znajduję się wewnątrz. Oznacza to mniejszy pobór energii przy ogrzewaniu bądź ochładzaniu Twojego domu. To jedna z wielu zalet jakie daje nam rekuperacja.

Zasada działania rekuperacji jest prosta.

Wewnątrz rekuperatora powietrze zimne i ciepłe mijają się (nie mieszają, gdyż przechodzą oddzielnymi kanałami) wyrównując między sobą temperaturę, wilgotność – unikniemy zbytniego przesuszenia czy zawilgoconia. Powietrze z zewnątrz jest oczyszczane w filtrach i do naszego domu trafia czyste, wolne od alergenów i drobnoustrojów powietrze. Nie musisz już otwierać okien, co również oznacza mniej hałasu.

Zalety zastosowania rekuperacji:

Jak rekuperacja może pozytywnie wpłynąć na Ciebie i Twoje pomieszczenie?

Znajdziesz nas miastach takich jak Sieradz | Zduńska Wola | Łask | Pabianice

Najbliżej Państwa wykujemy inwestycje z udziałem programu
CZYSTE POWIETRZE
Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice, Łódź, Kalisz, Błaszki, Złoczew.
Najwięcej inwestycji realizujemy na terenie całego województwa łódzkiego.