Wentylacja – Rekuperacja

Jak działa rekuperacja?

Ważnym aspektem jest kontrola i utrzymanie dobrej jakości świeżego powietrza w domu.

Istnieją proste sposoby wentylacji jak wentylatory, kominy opierające się na ciągu lub zwykłe otworzenie okna. Jednak nie są one skuteczne czy energooszczędne i są zależne od warunków zewnętrznych. Powietrze w domu może być za gorące, za zimne czy zbyt wilgotne. Nie jesteś w stanie zapewnić odpowiedniej czystości powietrza stosując powyższe metody, co jest bardzo ważne dla np. alergików.

Rozwiązaniem jest rekuperacja.

Za pomocą rekuperatora pozbywasz się starego, zanieczyszczonego powietrza, a w zamian dostajesz czyste, świeże powietrze z zewnątrz. Oznacza to zdrowie środowisko dla całej rodziny, oraz mniejsze opłaty za klimatyzację latem, a zimą za ogrzewanie.

Jedną z zalet rekuperacji jest wymiana energii cieplnej i wilgotności między powietrzem przychodzącym z zewnątrz z tym, które znajduję się wewnątrz. Oznacza to mniejszy pobór energii przy ogrzewaniu bądź ochładzaniu Twojego domu.

Zasada działania rekuperacji jest prosta.

Wewnątrz rekuperatora powietrze zimne i ciepłe mijają się (nie mieszają, gdyż przechodzą oddzielnymi kanałami) wyrównując między sobą temperaturę, wilgotność – unikniemy zbytniego przesuszenia czy zawilgoconia. Powietrze z zewnątrz jest oczyszczane w filtrach i do naszego domu trafia czyste, wolne od alergenów i drobnoustrojów powietrze. Nie musisz juz otwierać okien, co również oznacza mniej hałasu.

Zalety zostosowania rekuperacji:

Najbliżej Państwa wykujemy inwestycje z udziałem programu
CZYSTE POWIETRZE
Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice, Łódź, Kalisz, Błaszki, Złoczew.
Najwięcej inwestycji realizujemy na terenie całego województwa łódzkiego.