tempImg

Fotowoltaika

Panele słoneczne

Fotowoltaika jako źródło energii odnawialnej jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Wśród mieszkańców Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic zainteresowanie montażem paneli fotowoltaicznych z każdym rokiem gwałtownie rośnie.

Wynika to głównie z:

  • coraz bardziej atrakcyjnych cen montażu paneli fotowoltaicznych
  • dużych programów dofinansowania z rządu do prywatnych instalacji.
tempImg

Wśród paneli fotowoltaicznych można rozróżnić trzy rodzaje:

  • panele monokrystaliczne
  • panele polikrystaliczne
  • panele z krzemu amorficznego.

Z naszego doświadczenia wynika, że panele polikrystaliczne doskonale sprawdzają się w polskich warunkach słabszego nasłonecznienia. Na takie również panele najczęściej decydują się właściciele domów czy działek z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic. Montaż paneli fotowoltaicznych polikrystalicznych gwarantuje najlepszy uzysk energii w stosunku do poniesionych kosztów.

Instalacje fotowoltaiczne zazwyczaj budowane są z wielu paneli łączonych szeregowo, po to aby zmniejszyć prądy robocze w instalacji i przez to możemy uniknąć potrzeby stosowania bardzo grubych i drogich przewodów miedzianych.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Kosztorys instalacji fotowoltaicznej jest podstawowym opracowaniem niezbędnym do przygotowania inwestycji do realizacji. Dokument ten jest ważny

  • dla inwestora, bowiem określa wielkość kosztów inwestycji,
  • dla wykonawcy, ponieważ wylicza kwotę, która wyznacza opłacalność realizacji inwestycji fotowoltaicznej.

Prawidłowo sporządzony kosztorys może wykonać firma, która dobrze orientuje się w sztuce inżynierskiej, zagadnieniach ekonomicznych, jak i procesach oraz procedurach inwestycyjnych.

Przykładamy dużą uwagę, aby sporządzane przez nas kosztorysy były jak najbardziej dokładne i optymalne dla inwestora.

Kosztorys stanowi również dla inwestora podstawę wystąpienia do instytucji finansowej o pożyczkę lub dotację na wykonanie robót. Stanowi także podstawę do ubiegania się o środki unijne na realizację inwestycji.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Wielu mieszkańców Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic zaufało naszemu doświadczeniu. Zostali producentami energii elektrycznej i mogą cieszyć się niższymi rachunkami za prąd. Profesjonalnie zamontowana fotowoltaika daje gwarancję zadowolenia.

Wszystkich zainteresowanych montażem paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Sieradzu.