Jak działa klimatyzacja

Jak działa klimatyzacja

Jednym z warunków dobrego samopoczucia człowieka, w sensie jego zdolności do pracy i regeneracji, a także utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia, jest zapewnienie mu właściwego komfortowego mikroklimatu. Chodzi głównie o dostęp do świeżego powietrza.

Głównym zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w pomieszczeniach

  • w celu usunięcia zbędnego ciepła i zanieczyszczeń
  • w celu utrzymania w pomieszczeniu wysokiej jakości powietrza.

Do spowodowania wymiany powietrza w pomieszczeniach służą urządzenia wentylacyjne. W zależności od potrzeb mogą być one mniej lub bardziej rozbudowane. Najprostszym sposobem, jak również najmniej skutecznym jest wentylacja grawitacyjna. Wentylacja grawitacyjna nie jest w stanie zapewnić wystarczającego strumienia powietrza wentylacyjnego ani dostarczyć ludziom odpowiedniego strumienia powietrza zewnętrznego.

Jeżeli przepływ powietrza w pomieszczeniu następuje w wyniku oddziaływania czynników sztucznych (np. dzięki pracy wentylatora) to mamy do czynienia z wentylacją mechaniczną. Dzięki takiemu systemowi jesteśmy w stanie utrzymać żądane parametry mikroklimatu, niezależnie od stanu powietrza zewnętrznego i procesów zachodzących wewnątrz pomieszczenia. Wentylacja mechaniczna w wielu nowo budowanych budynkach to już standard. Coraz więcej mieszkańców województwa łódzkiego i wielkopolskiego, zwłaszcza miejscowości takich jak, Sieradz Zduńska Wola , Łask, Pabianice, oraz Kalisz i okolice jest zainteresowanych takim rozwiązaniem. Nasza firma od kilkunastu lat oferuje profesjonalny montaż wentylacji mechanicznej. Śledzimy nowości techniczne i jesteśmy w stanie doradzić najbardziej optymalne rozwiązanie pod względem efektywności oraz kosztów dla danej nieruchomości.