Bezpłatna wycena montażu pompy ciepła

Dotacje CZYSTE POWIETRZE

Fotowoltaika

Fotowoltaika jako źródło energii odnawialnej jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Wśród mieszkańców Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic zainteresowanie montażem paneli fotowoltaicznych z każdym rokiem gwałtownie rośnie. Wynika to głównie z:

  • coraz bardziej atrakcyjnych cen montażu paneli fotowoltaicznych
  • dużych programów dofinansowania z rządu do prywatnych instalacji.

FOTOWOLTAIKA- JAK WYBRAĆ PANELE FOTOWOLTAICZNE?

Potencjalni użytkownicy instalacji fotowoltaicznych Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic muszą zdecydować, jakie panele fotowoltaiczne kupić oraz jak dobrać urządzenia wchodzące w skład zestawu, by uzyskać możliwie szybki zwrot kosztów.

Niektóre kryteria należy koniecznie uwzględnić, jak np.

z kolei inne przesłanki nie powinny być już dla klientów decydujące.


Wybór odpowiednich paneli oraz miejsca instalacji nie jest takie łatwe, dlatego nasi specjaliści chętnie podpowiedzą dobór optymalnego rozwiązania.

Dobraliśmy oraz zamontowaliśmy wiele instalacji fotowoltaicznych w takich miastach jak Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice.


Przy wyborze paneli fotowoltaicznych nie należy ograniczać się do jednego wybranego kryterium, np. ceny, gdyż istotnych może być w poszczególnych przypadkach wiele innych czynników. Staramy się uzyskać jak najwięcej szczegółowych i potwierdzonych dokumentami informacji, tak aby koszt instalacji fotowoltaicznej zwrócił się jak najszybciej.


Jednym z najważniejszych etapów montażu instalacji fotowoltaicznej jest prawidłowe wykonanie posadowienia i przyłączy paneli fotowoltaicznych. Nasza firma zwraca szczególną uwagę na właściwe usytuowanie i zamocowanie paneli na połaci dachowej, lub w innym miejscu przewidzianym do ich umieszczenia, i poprowadzenia przewodów. Prawidłowa i przemyślana lokalizacja kolektorów pozwala na uzyskanie maksymalnego uzysku energetycznego instalacji fotowoltaicznej oraz na skrócenie okresu zwrotu kosztów inwestycji.


JAKIE SĄ RODZAJE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH?

Wśród paneli fotowoltaicznych można rozróżnić trzy rodzaje:

Z naszego doświadczenia wynika, że panele polikrystaliczne doskonale sprawdzają się w polskich warunkach słabszego nasłonecznienia. Na takie również panele najczęściej decydują się właściciele domów czy działek z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic. Montaż paneli fotowoltaicznych polikrystalicznych gwarantuje najlepszy uzysk energii w stosunku do poniesionych kosztów.

Instalacje fotowoltaiczne zazwyczaj budowane są z wielu paneli łączonych szeregowo, po to aby zmniejszyć prądy robocze w instalacji i przez to możemy uniknąć potrzeby stosowania bardzo grubych i drogich przewodów miedzianych.


ILE KOSZTUJE FOTOWOLTAIKA?

Kosztorys instalacji fotowoltaicznej jest podstawowym opracowaniem niezbędnym do przygotowania inwestycji do realizacji. Dokument ten jest ważny

Prawidłowo sporządzony kosztorys może wykonać firma, która dobrze orientuje się w sztuce inżynierskiej, zagadnieniach ekonomicznych, jak i procesach oraz procedurach inwestycyjnych.

Przykładamy dużą uwagę, aby sporządzane przez nas kosztorysy były jak najbardziej dokładne i optymalne dla inwestora.

Kosztorys stanowi również dla inwestora podstawę wystąpienia do instytucji finansowej o pożyczkę lub dotację na wykonanie robót. Stanowi także podstawę do ubiegania się o środki unijne na realizację inwestycji.


Wielu mieszkańców Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic zaufało naszemu doświadczeniu. Zostali producentami energii elektrycznej i mogą cieszyć się niższymi rachunkami za prąd. Profesjonalnie zamontowana fotowoltaika daje gwarancję zadowolenia.

Wszystkich zainteresowanych montażem paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Sieradzu.