Powietrzne pompy ciepła

Pompy ciepła to energooszczędne rozwiązanie do ogrzewania lub chłodzenia Twojego domu, miejsca prowadzenia działalności. Ich zastosowanie znajduje również miejsce w serwerowniach, spiżarniach itp.

Z uwagi na fakt, iż pompy ciepła korzystają z darmowych źródeł energii, pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet do 80% w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami grzewczymi takimi jak np. bojler.

Pompa ciepła

W ostatnich latach obserwuje się w Polsce wzrost zainteresowania pompami ciepła, które umożliwiają wykorzystanie ciepła niskotemperaturowego do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zainteresowanie to spowodowane jest wzrostem cen surowców energetycznych, rozwojem konstrukcji różnych systemów pomp ciepła oraz koniecznością ograniczenia zanieczyszczenia środowiska. Wielu właścicieli domów okolicznych miast woj. łódzkiego takich jak Sieradz, Zduńska Wola, Łask czy Pabianice zgłasza zainteresowanie montażem pompy ciepła. Również rządowe programy wspierają instalację takich systemów w nowych lub modernizowanych budynkach, a największym zainteresowaniem cieszą się powietrzne pompy ciepła, które nasza firma również ma w ofercie.

Zalety zastosowania pomp ciepła

  • Redukcja kosztów ocieplania
  • Kontrola wilgotności powietrza latem
  • Tania w utrzymaniu
  • Redukcja w emisji dwutlenku węgla
  • Latem przechodzi w tryb chłodzenia
  • Długa żywotność

Czy opłaca się montaż pompy ciepła woda – powietrze

W przypadku pomp ciepła powietrze – woda zasilających instalacje centralnego ogrzewania istotna jest kompatybilność temperatury źródła (powierza) z konieczną mocą grzejną pompy ciepła. Powietrze atmosferyczne jest najłatwiej dostępnym źródłem energii odnawialnej i dlatego jest ono często stosowane do zasilania parowaczy pomp ciepła o małej i średniej mocy przeznaczonych do ogrzewania budynków jednorodzinnych lub przygotowania c.w.u. Pompa ciepła powietrze-woda jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż gruntowa pompa ciepła. Właśnie dlatego nasi klienci najczęściej zwracają się do nas z pomocą przy montażu pompy ciepła powietrze-woda (powietrznej). Pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych. Widzimy, że coraz częściej pompy ciepła wspierają a nawet zastępują tradycyjne źródła ciepła, jakimi są kotły grzewcze.

Profesjonaliści z naszego zakładu w Sieradzu pozostają do dyspozycji Klientów. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają pytania dotyczące montażu pompy ciepła powietrze-woda, lub chcieliby omówić szczegóły współpracy. Za każdym razem bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby Zleceniodawcy. Nasze usługi realizujemy na terenie Łodzi, Sieradza Zduńskiej Woli , Łasku oraz Pabianicach.

Jak działa pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła przekazują ciepło poprzez cyrkulację substancji zwanej czynnikiem chłodniczym poprzez cykl parowania i kondensacji. Sprężarka pompuje czynnik chłodniczy między dwiema cewkami wymiennika ciepła. W jednej cewce czynnik chłodniczy jest odparowywany pod niskim ciśnieniem i pochłania ciepło z otoczenia. Czynnik chłodniczy jest następnie sprężany w drodze do innej cewki, gdzie skrapla się pod wysokim ciśnieniem. W tym momencie uwalnia ciepło pochłonięte wcześniej w cyklu.

Lodówka czy klimatyzator to dobry przykład pompy ciepła działającej tylko w trybie chłodzenia. Lodówka jest zasadniczo izolowaną skrzynką z podłączonym do niej systemem pompy ciepła. Wężownica parownika znajduje się wewnątrz skrzynki, zwykle w komorze zamrażarki. Ciepło jest pochłaniane z tego miejsca i przenoszone na zewnątrz, zwykle za lub pod jednostką, w której znajduje się cewka skraplacza. Podobnie klimatyzator przenosi ciepło z wnętrza domu na zewnątrz.

Cykl pompy ciepła jest w pełni odwracalny, a powietrzne pompy ciepła mogą zapewnić całoroczną kontrolę klimatu w domu – ogrzewanie zimą oraz chłodzenie i osuszanie latem. Ponieważ ziemia i powietrze na zewnątrz zawsze zawierają trochę ciepła, pompa ciepła może dostarczać ciepło do domu nawet w zimne dni. W rzeczywistości powietrze o temperaturze –18 ° C zawiera około 85 procent ciepła, które zawierało w temperaturze 21 ° C.

Powietrzne pompy ciepła absorbują ciepło z powietrza zewnętrznego w zimie i odrzucają ciepło do powietrza zewnętrznego latem. Jest to najbardziej popularny rodzaj pompy ciepła występujący w domach znajdujących się w obszarach klimatu umiarkowanego. Jednak pompy ciepła z naziemnymi źródłami energii (nazywane również ziemnymi, geotermalnymi, geoeksportowymi albo jako gruntowe pompy ciepła), które pobierają ciepło z ziemi lub wód gruntowych, są coraz szerzej stosowane.

W naszej ofercie znajdą państwo zarówno powietrzne pompy ciepła jak i gruntowe pompy ciepła.

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas montażu Powietrznej pompy ciepła.

Niewłaściwe zaprojektowana lub wykonana instalacja pozyskiwania ciepła niskotemperaturowego z powietrza, może niekiedy całkowicie uniemożliwić ekonomiczną eksplantację pompy ciepła i narazić użytkownika na duże straty finansowe.

Obecnie, nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda dostarczane są jako zwarte i gotowe do pracy zespoły, wymagające przyłączania do instalacji odbiorczych, pozyskiwania ciepła niskotemperaturowego z powietrza oraz zasilania w energię napędową.

Zadaniem firmy instalatorskiej jest dobór odpowiedniego, najlepiej dostosowanego do warunków lokalnych systemu pompy ciepła oraz jej mocy grzejnej zależnej od potrzeb cieplnych i systemu pracy. Dlatego tak ważne jest aby mieszkańcy Łodzi, Sieradza, Zduńskiej Woli, Łaska i Pabianic zwracali szczególną uwagę na profesjonalizm firmy wykonującej montaż pompy powietrze – woda. Nasz firma działa już od wielu lat na łódzkim rynku instalacji wentylacyjnych i ciepłowniczych dzięki czemu, możemy pochwalić się kilkudziesięcioma montażami pomp ciepła co potwierdza nasze duże doświadczenie.

Wszystkich zainteresowanych pompami ciepła powietrze-woda zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Sieradzu. Osoby zatrudnione w firmie chętnie odpowiedzą na każde z nurtujących Państwa pytań. Pozostajemy do dyspozycji pod telefonem, mailem lub w kontakcie bezpośrednim.

Znajdziesz nas miastach takich jak Sieradz | Zduńska Wola | Łask | Pabianice

Najbliżej Państwa wykujemy inwestycje z udziałem programu
CZYSTE POWIETRZE
Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice, Łódź, Kalisz, Błaszki, Złoczew.
Najwięcej inwestycji realizujemy na terenie całego województwa łódzkiego.