Powietrzne i gruntowe pompy ciepła

Pompy ciepła to energooszczędne rozwiązanie do ogrzewania lub chłodzenia Twojego domu, miejsca prowadzenia działalności. Ich zastosowanie znajduje również miejsce w serwerowniach, spiżarniach itp.

Z uwagi na fakt, iż pompy ciepła korzystają z darmowych źródeł energii, pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet do 80% w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami grzewczymi takimi jak np. bojler.

Zalety zastosowania pompy ciepła

  • Redukcja kosztów ocieplania
  • Kontrola wilgotności powietrza latem
  • Tania w utrzymaniu
  • Redukcja w emisji dwutlenku węgla
  • Latem przechodzi w tryb chłodzenia
  • Długa żywotność

Jak działa pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła przekazują ciepło poprzez cyrkulację substancji zwanej czynnikiem chłodniczym poprzez cykl parowania i kondensacji. Sprężarka pompuje czynnik chłodniczy między dwiema cewkami wymiennika ciepła. W jednej cewce czynnik chłodniczy jest odparowywany pod niskim ciśnieniem i pochłania ciepło z otoczenia. Czynnik chłodniczy jest następnie sprężany w drodze do innej cewki, gdzie skrapla się pod wysokim ciśnieniem. W tym momencie uwalnia ciepło pochłonięte wcześniej w cyklu.

Lodówka czy klimatyzator to dobry przykład pompy ciepła działającej tylko w trybie chłodzenia. Lodówka jest zasadniczo izolowaną skrzynką z podłączonym do niej systemem pompy ciepła. Wężownica parownika znajduje się wewnątrz skrzynki, zwykle w komorze zamrażarki. Ciepło jest pochłaniane z tego miejsca i przenoszone na zewnątrz, zwykle za lub pod jednostką, w której znajduje się cewka skraplacza. Podobnie klimatyzator przenosi ciepło z wnętrza domu na zewnątrz.

Cykl pompy ciepła jest w pełni odwracalny, a powietrzne pompy ciepła mogą zapewnić całoroczną kontrolę klimatu w domu – ogrzewanie zimą oraz chłodzenie i osuszanie latem. Ponieważ ziemia i powietrze na zewnątrz zawsze zawierają trochę ciepła, pompa ciepła może dostarczać ciepło do domu nawet w zimne dni. W rzeczywistości powietrze o temperaturze –18 ° C zawiera około 85 procent ciepła, które zawierało w temperaturze 21 ° C.

Powietrzne pompy ciepła absorbują ciepło z powietrza zewnętrznego w zimie i odrzucają ciepło do powietrza zewnętrznego latem. Jest to najbardziej popularny rodzaj pompy ciepła występujący w domach znajdujących się w obszarach klimatu umiarkowanego. Jednak pompy ciepła z naziemnymi źródłami energii (nazywane również ziemnymi, geotermalnymi, geoeksportowymi albo jako gruntowe pompy ciepła), które pobierają ciepło z ziemi lub wód gruntowych, są coraz szerzej stosowane.

W naszej ofercie znajdą państwo zarówno powietrzne pompy ciepła jak i gruntowe pompy ciepła.

Znajdziesz nas miastach takich jak Sieradz | Zduńska Wola | Łask | Pabianice

Najbliżej Państwa wykujemy inwestycje z udziałem programu
CZYSTE POWIETRZE
Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice, Łódź, Kalisz, Błaszki, Złoczew.
Najwięcej inwestycji realizujemy na terenie całego województwa łódzkiego.